Co je Diamantová voda
Kontakty k získání
Původ Diamantové vody
Návod na množení
Rezonancí bez ředění
Další využití
Splněná přání
Výsledky DV
Hledejme další využití
Souhrn textů
Další informace
Odpovědi na dotazy
Léčitelství, strava a DV
Odprogramovávání
Odprogramování
Co ukazují sny
Jak DV pomohla
Texty články letáky
Kniha vzkazů
Jiné stránky o DV
Co vyšlo v našem tisku
Hlavní stránka serveru

Diamantová voda

Joël Ducatillon, jako léčitel; dotazy lidí na přednáškách

(Laskavě přeložil pan Straka, září 2004, Brno)

KURZ O DIAMANTOVÉ VODĚ

Nyní vám udělám malý, jednoduchý, velmi krátký a velmi schematický kurz o naturopatii (přírodní léčbě), abyste pochopili, že nemoc nepřichází z venku. To, co z vnějšku přichází, je jen projevem stavu těžkých usazenin v tekutinách, čili v krvi, v lymfě a buněčných výplních těla a vlivem prochladnutí, mikrobů nebo změny stavu emocí. Ty jsou pouze prostředky, které vyvolají reakci, jež tyto věci ukáže. Za chvíli pochopíte, že události v našem životě jsou často i zjevujícími prostředky, aby se z paměti vynořily věci, na které jsme zapomněli v důsledku inkarnační ztráty paměti.

Ovšem to, co vám nyní říkám, je velmi schematické a povšechné. Ve všem tom existuje mnoho výjimek, jako je tomu u všech pravidel. Zažívací trubice člověka není zažívací trubicí všežravce, jak nás učili ve škole, nýbrž býložravce, tak trochu jako je tomu u goril v Africe, které se živí kůrou a drobným přísunem masa bez krve, bílkovinami, vejci, medem, hmyzem a někdy nepohrdnou ani malou myší. Ale protože nás vychovávali jako všežravce, naučili jsme se jíst vše, ovšem na úkor mladistvosti a vitality zažívacího systému, který je po určité době unavený a tělo je zaneseno krystalickými a koloidními toxiny.

Když ukládání tuku v těle dosáhne jistého stupně, tvoří se v krvi, v lymfě a buňkách stejně jako v plících, kloubech, mozku a u žen v prsou a děloze jakési slatiny, bloky, jež se tak trochu podobají podvědomé vzpomínce v našich buňkách.

Nakreslil jsem zde malý obrázek. Existují dvě skupiny. Požívá-li člověk příliš mnoho živočišných výrobků, tedy počínaje těmi nejtučnějšími až po méně tučné, tj. salámy, nakládané maso, červená masa, tučné ryby, netučné ryby a konečně tavené sýry (groviera atd.), plísňové sýry (brie, camembert) a sýry čerstvé, hromadí se v krvi spousta kyselin, které pocházejí z rozkladu masa, živočišných výrobků a derivátů (sýr, mléko, ...). To neznamená, že je nemáme jíst. Pozor. Je to bráno velmi schématicky.

Tyto kyseliny jsou normálně z krve vylučovány močovým systémem (ledviny a močový měchýř), eventuálně potními žlázami, když se člověk potí. Ale v jistou chvíli, a to se týká všech, už se tyto kyseliny všechny nevylučují. Kyselost krve (ph) je kolem 7,35. Klesne-li pod 7,20, člověk umírá, protože krev se stane příliš kyselou. To je problém diabetiků, když se zjistí acidita a oni upadnou do diabetického komatu.

Tato překyselená krev se začíná postupně odvápňovat, nahlodává kosterní stavbu a zvláště chrupavky, které jsou měkčí a jemnější než kosti, a vápník v chrupavkách se spojí s kyselinou v krvi (což může být kyselina fosforová, močová, uhličitá atd.) a vytváří soli. Jestliže v chemii spojíme kyselinu se zásadou, např. kyselinu chlorovou se sodíkem, dostaneme chlorid sodný, čili kuchyňskou sůl. A to jsou ony malé krystalky, které někdy nacházíme po ránu v očích. Pocházejí z usazování těchto kyselin, spojených s vápníkem z kostry v slzách a v oční tekutině. Jsou to tytéž malé krystalky, které cítíme, když otáčíme hlavou a vrže to jako písek. I zde se jedná o toutéž věc.

Tyto malé krystalky se u lidí většinou zpočátku vylučují v kloubech: kolenních, kotníkových, v loktech, v mezižeberních mezerách, ale také na malých kůstkách v uchu, aby způsobily hluchotu. Mohou se usadit v průběhu věku za zorničkami a vytvářet katar, usazují se v pokožce a při vylučování vzniká lupenka, lišej. Usazují se také ve žlučníku a vytváří kameny, v prsou způsobují cysty a fibrómy, když se usadí v děložní tkáni u žen, a to v podobě zrnek či dokonce ve velikosti tenisového míčku. A mnoho jiných věcí. Např. artrózy a revmatismus, jež se v našich zemích tolik vyskytují, se v teplých krajích projevuje jako malomocenství, ale jde o tutéž chorobu. Je to tím, že záření v některých zemích vyvolává jinou reakci, stejně jako genetika rasy. Ale zde bychom se dostali do příliš složitých podrobností, o které mi nejde.

Nuže, občas regenerujeme, když si uděláme dovolenou, nebo vědomě učiníme jistá opatření, poněkud pozměním naše stravování, či zlepšíme naše vnitřní postoje. Tím se vitalita těla zvyšuje. Co se při tom děje? Proděláme krizi ve vylučování, která vyvolá horečku, možná velmi zničující, velmi bolestivou, jako při zánětu hltanu, angíně, zánětu spojivek, herpetu, revmatickém záchvatu. Zajisté, k těmto stravovacím prohřeškům se přidají karmické vzpomínky, buněčné vzpomínky, mající spojitost s genetikou rodičů (např.pokud měli rodiče po celé generace střevní problémy, stane se z toho rodinná slabina a právě zde se pak kumulují u potomstva usazeniny). Ale vliv má i astrologické znamení, místo, kde člověk bydlí, podnebí, psychické a emocionální vazby k osobám, s nimiž člověk žije, zaměstnání, které člověk vykonává, spánek atd. Máme-li někoho opravdu léčit, je potřeba žít každodenně alespoň rok s ním, abychom poznali, co se tu dá dělat. Je to nesmírná práce. Z toho důvodu je nemožné někoho opravdu důkladně vyléčit. A tím lépe, každý ať převezme za sebe svou odpovědnost.

Existují lidé, kteří se rozhodli, že už nebudou jíst maso a že budou vegetariány. A proč ne, vždyť maso není pro člověka základní potravou. Jíst maso začali lidé až po potopě, když se Země vzdálila od Slunce a v důsledku značného ochlazení pólů a zvýšení teplot na rovníku všechna voda, která byla v atmosféře, spadla na zem. Člověk byl nucen (a oprávněn, říkají Písma) začít jíst maso, aby přežil. Jinak by se kvůli klimatu dalo žít pouze v některých oblastech země. Ale daní za to je pozbytí dlouhověkosti lidského těla. A ostatně od té doby máme 4 rasy, černou, žlutou, bílou a rudou. Jsou důsledkem rozložení jediné rasy, která měla kvality všech čtyř.

Ti, kdo se rozhodli už nekonzumovat živočišné produkty, být vegetariány, upadají často do extrému a pojídají mnoho cereálií, čili výrobků, které pocházejí z obilnin, jako jsou těstoviny, chléb, všechno, co je zhotoveno ze pšenice, ječmene, prosa. Ale jedí také fazole a jiné luštěniny, které už jsou poněkud stravitelnější, čočku a veškerý souhrn potravinářských obilnin a vše, co je vyrobeno z obilí, tj. sušenky, vaječné svítky atd. Tím nemá být řečeno, že je to špatně nebo že se to nemá jíst, protože v zimě pozvolné trávení těchto produktů poskytuje kalorie, které pomáhají od přílišné zimomřivosti. Eskymák by se neobešel ani bez masa, ani bez obilovin, jinak by ve svém podnebí nevydržel ani deset let. Ale eskymáci nežijí tak dlouho, aby mohli zestárnout. Ve 45 letech už jsou postarší a ženy vstupují do přechodu kolem 38 či 40 let.

Takže vyplývá, že obilniny jsou jistě určeny pro živočichy semenožravé, kteří mají předžaludek a vole, jež umožňují přeměňovat obilný škrob na maltózu, dextrózu a glukózu. Protože my ty orgány nemáme, musíme obilky vařit, ale na příliš ostrém ohni a tak k transformaci nemůže dojít. Tuhle činnost pak musí zastat játra a slinivka. Talíř těstovin může vyžadovat 12 až 20 hodin, aby ho játra a slinivka strávily a my to nepostřehneme. Je k tomu však potřebná velká práce, a protože na tuto činnost se čerpá energie na úrovni baterie malého mozku, tento systém rok od roku slábne. Esejci to pochopili a chléb zhotovovali z obilných klíčků (tedy bez škrobu), pečený pomalu na slunci.

Běžně tuto potravu tráví játra, žlučník a slinivka, lipáza a amyláza atd. Pak nastane chvíle, kdy systém je unaven i věkem a automaticky v krvi vytvářejí koloidní odpady, opak odpadů krystalických. Koloidní odpad jsou želatinózní látky, poněkud lepivé, které vysmrkáváme nosem, někdy je nacházíme v očích nebo ve vřídcích, akné u mladistvých, v abscesech atd. Když se říznete a myslíte si, že máte infekci, není to pravda. Je tomu tak proto, že ve vaší krvi se nachází koloidní odpad a říznutí je nouzovým východem, kterého tělo chytře využívá, aby se zbavilo odpadů. Ale pokožka někdy nezvládne záplavu toxinů, které tak vytvoří ideální místo pro rozvoj bakterií, jež může degenerovat až na gangrénu.

Z důvodů, které jsme si řekli, může být tělo pobídnuto k vitalitě, nebo na ně může působit přítomnost nějaké osoby, která prodělává krizi. Nemoci dostáváme, podle mého názoru, z aury, prostřednictvím energie. Nyní už naštěstí nejsem sám, kdo to tvrdí. Německý lékař doktor Hamer dokonce říká, že i AIDS lze takto dostat. Dostává se z aury, z vibrace, a mikrob přichází pak. Je to jako by se tato místnost po 10 let nečistila. Byly by zde myši, švábi atd., ale nebyli by to oni, kdo místnost znečistil. Nicméně existuje-li potřeba nasadit antibiotika pro zničení myší, souhlasím, ale neměly by se tam ponechat mrtvolky. Mělo by se to pak vyčistit. Tohle ještě není v současnosti na alopatické úrovni chápáno.

Když se v těle nacházejí koloidní odpadky, tělo se jich snaží zbavit. V tom případě jde o onemocnění tak zvaná „vlhká“, při nichž se vyplivuje, kdy má člověk průjem nebo hnisavé puchýře, abscesy, jen zřídka bolestivé a vzácně bývá také horečka. Jde o zánět průdušek, kdy vykašláváme, rýmu, kdy smrkáme, ale bez horečky, protože je vzácné mít nemoc, která je buď pouze koloidní nebo krystaloidní, neboť často existuje obojí zároveň. V případě fibrómů existuje často směs lepidel, která se spojila s krystaly, aby vytvořila kouli, jež se pak usadí v děloze. Jistě k tomu dochází v důsledku postoje, který ta osoba má vůči mužům, zvláště vůči otci a výsledkem je močál, v němž krev dobře neproudí a kde se usazují tuky.

Tu máte lékařský slovník: máte nemoc, která působí bolest, je tedy potřeba stimulovat ledviny a měchýř. Máte nemoc, která nepůsobí bolest, která vás nutí vykašlávat, atd., je třeba stimulovat játra, atd. Můžete to dělat bylinkami, akupunkturou, magnetismem, tím, co máte po ruce. Ale ve všech případech nemoci byste se měli chovat jak to dělají koťata či štěňata a všichni živočichové na světě: totiž přestat jíst a vyprázdnit střeva. Všimli jste si, co dělá pes, když je zacpaný? Přestane žrát a jde do polí žvýkat trávy, které potřebuje, jako je pórek a bylinky, aby si vyčistil střeva, aby vyvrhl odpadky, aby se zbavil toxinů.

Na zemi existují tři druhy nemocí. To, co vám zde říkám není docela duchovní, ale je to také duchovní, protože je to částí celku. V současnosti člověk žije ve světě, kde všechno je zfalšované, nepravé. Zvláště v oblasti potravin. Jsme natolik otroky určitých věcí, ostatně přiznávám že i já, ale je třeba vědět, že je zde možnost, že se člověk může sám vyléčit, aniž by se musel jít ukázat někomu, kdo zná naše tělo mnohem hůře než my. I když má diplom. Nuže ty tři druhy nemocí jsou: nemoc akutní, nemoc chronická a nemoc degenerativní.

Když se člověk přetěžuje, ale životní síla je ještě mladistvá, jak tomu bývá u dětí, náhle, v důsledku změny klimatu nebo jiné věci se projeví silná horečka a krize. Často jde o zánět ucha, o zánět hltanu, protože strava způsobuje mnoho tukových usazenin v krystalech. Někdy je to proto, že dětem dáme sušenky nebo moučné věci, což absolutně není dobré. V tom případě mají akutní onemocnění, bouřlivé, odstředivé, mající za úkol potíže vyloučit. Ponechá-li se, aby nemoc proběhla svým způsobem a dítě po dva dny krmíme jablečným kompotem, čili vařenými jablky, abychom nedodávali výživu ani vitamíny, ani abychom dítě nechali hladovět, jestliže to nesnáší. Použijeme-li bylinky a ostatně proč ne také diamantovou vodu s úmyslem co nejrychleji potíže vyloučit, do dvou dnů všechno pomine, dítě je klidné a pak se mu udělá lépe. Ostatně je to vidět na jeho kostře, která se rozvine místo aby se stáhla.

Ale jestliže se neustále nemoc potlačuje antibiotiky a ruší se inteligentní krize těla – protože toto tělo je Bůh – v jistou chvíli, postupem věku, se stane jeho vitální síla nejistou, nebude dostačovat. Poněkud vzroste, ale nedosáhne už dřívějšího stavu. Znovu klesne a vzroste, dítě postupně upadne do stavu, který můžeme nazvat chronickým, jež se dostavuje pouze v důsledku velmi progresivního poklesu. A tu začne být alergické na pyly. Asi bude mít astmatické průdušky. Začne bývat po celou zimu nachlazené, nebo bude špatně spávat, bude nervózní. Bude například potřeba zajít k očnímu lékaři, aby mu předepsal brýle, protože potlačené záněty ucha zanechaly usazeniny v malém mozku, právě v místě očního nervu a už tedy nebude dobře fungovat zaostřování a budou zapotřebí čočky. Kostra se začne stahovat nebo se projeví obezita, obojí je patří k základnímu projevu degenerace. Ostatně proto dnes zubní lékaři nasazují mladým strojky na zuby a říkají, že čelist není pro zuby dost veliká. Není to pravda, ale tím, že nasazujeme antibiotika na příležitostné záněty hltanu, záněty ucha a angíny, se kostra začíná stahovat, takže čelist se zúží a není už na ní dost místa pro zuby.

Takže dítě se stane chronicky nemocné, protože ve skutečnosti alergie neexistují. Jsou tu pokusy o reakci – které však nedospějí až k akutnímu onemocnění – podle podnětů, jež představují pyly, zvířecí srst, roztoči a jiné, které dráždí nosní sliznici (zadní část nosu), jež je vybavena velmi citlivou nervovou sítí, za normálních okolností určenou k zachycování prány, kterou se ti, kdo to umí, mohou bez jídla vyživovat. Tato prána posílá energii na úroveň malého mozku, který je podle mě srovnatelný s baterií automobilu. Malý mozek získává energie z aury, která se po ránu při probuzení vrací do těla, a ze 100 kovů – a nyní ještě více – Mendělejevovy tabulky, které slouží jako malé frekvenční články. Malý mozek rozděluje všem orgánům – reflexím, slovům, trávení té či oné věci – přesně vymezenou vlnovou délku každé činnosti, kterou musí fyzické tělo provádět. Ale je-li malý mozek zanesen jako vodovodní kohoutky, jsou-li v něm krystaly či lepidla, elektrická vodivost je špatná a orgán, který je na druhé straně, nefunguje dobře.

Občas dojde k záchvěvu, k podráždění pylem nebo něčím jiným, a tělo se snaží problém odstranit. Ale je to zdlouhavý proces, pro člověka skoro trapný, protože tělo nemá dost sil, aby vyprovokovalo horečku, řádnou a mohutnou horečku, která by naráz problém vyřešila. I tehdy se potlačuje a bohužel se často stává, že osoby, které potlačovaly alergické systémy, např. astma, léčivy, vakcínami atd., ve věku 50, 55 či 60 let podle dědičné vitality dostanou rakovinu jater nebo slinivky, protože tyto alergie byly potlačeny příliš a potlačují-li se příliš, vyvolá to u jednotlivce rakovinu – čili divocí berani se zavřou do ovčince, místo aby se vyběhali a vyzdravěli. Je to právě opak toho, co nás učili ve škole. Ale v tomto našem systému je často zapotřebí postavit věci na hlavu, abychom měli pravdu.

Tentýž mikrob, žije-li ve znečistěném prostředí, může také mutovat. Může se stát zlým. Např. jestliže všichni, kdo jsme v této místnosti, bychom museli po jeden měsíc žít spolu, v jistou chvíli bychom si vjeli do vlasů, změnili bychom se, protože bychom neměli svůj prostor. Pro mikroba je to něco podobného. Je jako pes v boudě, který je stále zavřený. Rozumíte, co chci říci. Neříkám, že se nemají v naléhavých případech používat alopatické léky. Nejsem proti, ale je to tak trochu jako s hasiči, které nevoláme, když začne hořet zápalka. Každý dostatečně ví, co v takovém případě udělat.

Nejlépe, jak léčit tyto poruchy, je přijmout dietu a pak se uvidí, čeho se tím dosáhne. Ať už máte mononukleózu nebo astmatický záchvat, nebo zánět průdušek, stačí provést tohle a mít víru, že Bůh žije v atomech, z nichž sestávají vaše buňky, aby se nemoci vyléčily. Ručím vám za to. Můžete požádat o pomoc léčitele, který se řídí týmiž principy – homeopata, akupunkturistu nebo jiného – a diamantovou vodu, která vám pomůže to vyřešit rychleji. Viděl jsem to v mnoha případech.

Uvedu případ, který jsem zažil. Existovala jedna holčička, která trpěla cystitidou a dávali jí antibiotika. Měla dvě až tři recidivy do roka, až do věku 7 let. Pokaždé říkali, že má v měchýři nějakého mikroba a že je třeba brát antibiotika. Kolem 7 či osmi let už tato holčička cystitidy neměla. Rok od roku se zmenšovala její vitalita a začaly se projevovat problémy s rovnováhou. Ve věku 16 let se dostavila skleróza a plaky a ve 20 letech ji dali na invalidní vozík. Když jsem ji vzal do léčení, bylo to v roce 1983, byla jí doporučena nesnadná cesta: Přešla na syrovou stravu – jenom luštěniny a syrové ovoce, bílý čerstvý sýr a syrová vejce. Byla statečná, ale jistě měla i motivaci. Po 3 letech takovéhoto stravování, za používání zmíněných revitalizačních prostředků, začala chodit tak, že se někoho přidržovala. A ve chvíli, kdy se musela rozhodnout, zda vytrvá či povolí, poněvadž se jednalo o karmu, se vzdala, protože pokračovat dál vyžadovalo duchovní cestu. Ale kdyby ji mohla nastoupit, byla by se uzdravila.

Totéž se stalo s jedním dítětem majícím leukémii. Bylo odsouzeno k maximálně třem letům života. Po osmi měsících stravovací hygieny, už opět hrávalo fotbal. Bylo mu 10 let. Ale bylo nuceno prožívat své kritické stavy. Kdybyste vzali diamantovou vodu, 3 týdny poté byste pili litr diamantové vody denně, je předem jasné, zvláště jste-li mladí, že se ve vašem organismu vyprovokuje pořádná horečka s bolestí v krku. Vězte, že voda vám přinesla vitalitu a možná i další věci ve vašem životě, jež vyprovokují kritické stavy pro zbavení se potíží. Považujte to za dar vitality, která sídlí ve vašem těle a která vás stále popouzí správným směrem, protože v tomhle neexistují nikdy nesprávná směrování.

Je to způsob myšlení, který považuji za neběžný a osvědčil se mi snad u sedmi osmi tisíc lidí, jimiž jsem se zabýval. A pokaždé se to potvrdilo. Dokonce i u gangrény. Ani u gangrény nejsou nutná antibiotika. Ani u tetanu. Můj otec se z tetanu vyléčil bez jakýchkoli léků po 8 dnech. Jde to tedy. Mikrob je jakýsi druh zvířátka, postačí mít ho rád.

Odpověď na dotaz:

Zde začínám od základu, od těla. Jisté je, že dostane-li se někdo až k degenerativnímu onemocnění, je tomu tak proto, že se projevují vzpomínky na předešlé životy, které ho dovedly až do tohoto stavu. Ve skutečnosti kdyby neexistovaly tyto vzpomínky ještě předtím, než se člověk dostane do stavu chronického onemocnění, potkal by se s někým, kdo by ho nasměroval nebo by se mu dostalo odpovědí z knih. Ve svém hledání by něco nalezl. Ale, poctivě řečeno, kvůli těmto vzpomínkám, které mu v tom zabránily, měl jít věci na kloub. Nezapomínejme, že někteří z nás žili v Egyptě, v Atlantidě a jinde, kde jsme manipulovali s lidmi a se vším. To je důvod, proč jsme si nyní přilákali tento druh léku. Je to proto všechno v pořádku.

Hmotné zákony jsou víceméně takové, samozřejmě s přihlédnutím k jejich chybám a nedokonalostem. Osobně jsem to zjistil v těžkých případech. Dokonce při zlomené ruce. Postí-li se člověk celý týden, všechno se usadí i bez sádrového obvazu. Kočky mě to naučily. Měli jsme kocoura, který si na dvou místech zlomil zadní nohu. Houpala se mu jako raneček. Kocour zůstal 3 týdny bez žrádla, pil pouze vodu. Po třech týdnech, bez veterináře, bez všech prostředků, se jeho noha vzpamatovala a naprosto se usadila. A nebylo třeba rehabilitace.

Otázka: Co může člověk udělat, aby pomohl člověku postiženému rakovinou, kterého léčí chemoterapií?

Rakovina je věc složitá a neříkám, že jsem všechno kolem ní pochopil. Rakovina to je buňka se dvěma jádry. Podle mne je rakovina léčením. Je to duše, která přišla s pěkným balíkem vzpomínek – duše, která se ostatně rozhodla přijít, odvážně, zvláště v době, kdy víme, že jsme v období, kdy člověk by měl mít dvě hlavy, jinak bude příliš pozdě. A ony vzpomínky, jakmile projdou sifónem vtělení, zničí, pokazí hmotné tělo. Je to vzpomínka na dvojnost a proto má buňka dvě jádra. Když jsem se v minulosti zabýval lidmi a organizoval schůze, často jsem pozoroval, že jde o osoby, které řadu životů prožily na způsob robotů. Ostatně stávalo se to často v aristokratickém prostředí, čili mezi vévody, knížaty, mezi mocnými, které té moci obětovaly život, který se jim zdál zcela příjemný a chtěli v něm pokračovat v řadě dalších životů a volit stále tento život mocných, aby měli pěkná místa a nemuseli trpět. Tímto počínáním však odkládali stranou tužby své duše, která si přála růst v lásce, ve víře a ve světle. V důsledku toho jako by se duše stala jinou osobností, zrobotizovanou, jako by měla v sobě dvě osobnosti. Aby se toho rozhodně a naráz zbavily, jsou nuceny projít rakovinou.

Jestliže osoba přijme a pochopí to, co si na počátku vybrala, jestli není příliš stará a nevedla předtím na všech úrovních zlý život, život velmi destrukční nebo sebezničující, je možné se vyléčit. Ale jsou to vzácné případy. Je to těžké. Mám teď přítelkyni, která má rakovinu prsu. Absolutně odmítá svěřit se do péče lékařů a podrobně zkoumá, co ji přivedlo k rakovině. Měla sny, které ji naznačily, že by se mohla uzdravit, ale ty sny nesdělují, že se uzdraví její tělo. Možná se uzdraví bez těla, ale ozdraví svou karmu. Bude se tedy moci vtělit na Nové Zemi, která nás čeká. Jinak, ti druzí ještě půjdou čistit boty „petits gris“ – to má být slovní hříčka! (Pozn. red.: viz str. 78, kde je vysvětlení o šedých).

Totéž platí pro AIDS. Někteří říkají, že AIDS je nemoc, která byla připravena v laboratoři. To nevím, nezjistil jsem to a není to důležité. V každém případě existuje a často se šíří přes sex. Je pravda, že před časem došlo k četným manipulacím na úrovni sexu, a mnozí jsou za to odpovědní. Měli byste vědět, že všechno je to spravedlivé, i když lidsky se to jeví jako děsné, zvláště v citové rovině, ale je pravda, že cesta vývoje začíná tam, kde se zastaví city. V knize Rozhovory s andělem se o tom mluví. Ale nejsme všichni na té úrovni, takže to není zřejmé. Někdy je utrpení nezbytné. Tak je to.

Nicméně někteří lidé, které ve Francii znám, kteří podstupují chemoterapii, poněkud zmírňují potíže, které chemoterapie přináší, tím, že pijí velké množství diamantové vody. Ostatně myslím si, že v takovém případě je chemoterapie nezbytná, kromě případů lidí, kteří se cítí na to jít až do krajnosti své karmy, aniž by se chemickému léčení podrobili. Obě rozhodnutí jsou správná. Je obtížné radit. Když se někdo zeptá: „Musím tohle dělat?“, nemohu ovlivňovat. Je potřeba brát v úvahu strach ze smrti a celou kupu věcí.

Odpověď na otázku výživy.

Dobrá výživa je ta, která vyhovuje našemu trávení. Existuje spousta lidí, jako Shelton či Hanish v Německu, kteří pozorovali, jak se stravují zvířata, která mají zažívací trubici stejnou jako my. Vypadá to, že jsou to gorily – ale to neznamená, že máme sestoupit na jejich úroveň! Normálně, když nejsou v zoo, když se nacházejí v divoké přírodě – která také je stále neúplnější a znečistěnější, dokonce i v Africe – se živí téměř výlučně ovocem, kůrou stromů, křovím a malým přísunem masožravců (od 10 do 15 % jejich denní spotřeby). Nepožívají nikdy zrnní, obilniny ani těstoviny, kromě banánů, což je zeleninová škrobovina, mnohem snadněji stravitelná. Také v avokádu, v jablcích a v mrkvi je trocha škrobu. Tato zvířata postupem věku ztuční, poněvadž i v džunglích je stále méně ovoce, a tak jsou nucena požírat obrovská množství stromové kůry, což u nás odpovídá luštěninám. Ale nikdy nepodléhají nemocím, nemají v tom problémy.

Kdybychom to přenesli na člověka, museli bychom počítat denně s 80 až 85 % syrových luštěnin, protože když je vaříme, ničíme je. A jestliže zničíme život, který je v atomech či v buňkách, nemůže dojít k sňatku: neexistuje mladík, který by se v kostele nebo na radnici oženil s mrtvou, to by nešlo. Atom vápníku, jehož elektrony už téměř neobíhají, není asimilován, bude vyloučen s močí, i když pochází z biologického neupraveného vápníku. Je tedy nezbytné, aby zde byl život. A to je právě účelem diamantové vody, poskytovat život a proto se jí trochu dává do pokrmů, aby obnovila pohyb elektronů požívaných látek.

Glycidy luštěnin a ovoce jsou palivem svalstva. My nemůžeme dýcháním získat dostatek dusíku a proto musíme tedy získávat proteiny z živočišných produktů. V sušeném ovoci a v olivách je troška lipidů a měly by se brát proteiny, které jsou určeny k přestavbě opotřebovaných buněk. Nejde o proteiny, které poskytují energii. Není to maso, co dodává energii. Maso způsobuje dráždění svým obsahem kyselin, jako káva, ale nedodává energii. Není to čistá energie, je to droga. Tak je to. Mluvím jako purista: je však třeba toto všechno provádět vhodným způsobem.

Myslím, že kdybychom byli schopni stát se askety, takže bychom jedli 80 % syrových luštěnin a syrového ovoce za dne, možná že s přídavkem 100 gr. bílého sýru, čerstvého kozího sýru, který se nedává zrát, nýbrž se vaří, nebo syrového vaječného žloutku, bychom mohli žít bez nemocí až do 100 let, po prvních dvou letech, kdy bychom kvůli čistění prodělali průjmy, krize, furunkly, horečky a údobí značné únavy a nějakou dobu bychom prodělávali období odvykání. Protože jsme drogovaní požíváním kávy, cigaret a alkoholu. Můžete denně jíst velké množství jablek, třeba po deset let, ale v den, kdy pak nesníte ani jedno, nepocítíte, že vám chybí. Uvědomte si to. Ale i ranní piškotek s čokoládou, když ho přestanete brát, vám bude scházet, protože je to mrtvý pokrm. Poznal jsem to na sobě.

Kdybychom všichni měli mentální a duševní sílu a s vyrovnaností jedli syrovou stravu, mohli bychom celý rok žít v teplém podnebí, s nahým tělem na slunci, nebyli nuceni kvůli výdělku pracovat, protože to je něco, co člověka zbavuje života. Museli bychom mít také v našich vztazích citovou stravu, která obohacuje a poskytuje radost ze života, kvalitní mentální stravu, čili bohatší, a museli bychom mít pokyny nebo stravu duchovní, čili poznání, kým člověk je, proč je zde, tak jak to odpovídá naší úrovni vývoje. Myslím, že kdybychom toto všechno měli v dokonalé míře, jistě bychom byli lidmi krásnými, inteligentními a šťastnými.

Ale je potřeba přiznat, že tak daleko nejsme. Musíme se učit chodit tam, kde se nacházíme. Protože žijeme v podnebí, které není zrovna teplé, které je občas příliš vlhké, psychologicky nám chybí světlo, vzduch, chybí nám zelené prostory, chybí nám zemský magnetismus. Žijeme v betonu, s obuví z plastů, v šatech ze syntetických vláken, plných chemických barviv, mezi elektrickými a elektronickými vlnami, které se bez ustání dotýkají našeho mozku a vibračního systému. Kompenzujeme to cukry, které nacházíme v pečivu, v zákuscích nebo sušenkách, vínem, tabákem, masem. Cítíme potřebu povzbuzujících výrobků, jinak se cítíme unavení. Musíme se snažit, jak to jde. Důležité je vědět to a upravovat vadné potraviny podle našeho vědomí, tak abychom je snesli. Ten, kdo má příliš slabá játra, bude to vyrovnání provádět spíše masem, než těstovinami, protože ví, že v určitý moment játra řeknou dost. Je tedy nutné mít to pod dohledem.

Vysvětlil jsem, že nemocí nepřicházejí z venku, nýbrž zevnitř, což možná mnozí z vás už věděli. Když požíváme v přemíře živočišné výrobky, vznikají kyseliny, které se proměňují na krystaly a když se jich tělo chce zbavit, dochází k nemocím spíše bolestivým a suchým (zánět ucha, zánět hltanu, angína, revmatismus, atd). Všechny nemoci jsou krizí samoléčení těla. Není to nic zlého, je to správná věc. Nelze to hodnotit jako dobré nebo zlé, ale jako správné.Tělo se svou vitalitou se snaží formou krize zbavit se problému. Je třeba podpořit tuto krizi, aby netrvala příliš dlouho. Někteří požívají velká množství obilnin – jako „makrobiotici“, kteří jedí spoustu potravin na bázi zrna (nemluvím zde o naklíčených zrnech, protože klíček ještě není obilnina, je to zelenina. Uvědomujete si ten rozdíl?). Jíte-li 2 krát či 3 krát za den buď chléb nebo těstoviny či rýži ... pravidelně po celá léta, budete mít sklon k nemocím koloidním, k usazování hlenů v krvi, jež se občas vylučují vykašláváním, rýmou, zánětem průdušek, průjmem, akné, vředy a abscesy.

Když je dítě malé, je velice silné. Takže objeví-li se usazeniny tuků, dostaví se krize v podobě horečky. Pokud se alopatickými léky horečce zabrání, jde o protipříznakovou zábranu, vitalita se automaticky postupem času snižuje a dítě může propadnout alergii, chronickým stavům, čili k opakovaným reakcím, které však dítě nemá sílu odstranit. A jestliže se tak pokračuje po 40 let, člověk končí v degenerativním stavu jako je rakovina. Ale není to jistě náhodou, že člověk dospěje do takového stavu aniž by stačil postřehnout, že něco není v pořádku už 20 let předtím. Lidé jsou tak navyklí zabývat se zevními záležitostmi, že nenaslouchají vlastnímu tělu.

Jednoho dne jsem spatřil pána, který měl nemoc nazývanou amyotrofní skleróza svalových neuronů. Tu nemoc objevil Charcot. Začnou při ní mrtvět (atrofovat) nohy a když mrtvění dosáhne až k plícím, ten člověk se udusí. Trvá to 4 až 6 let a nejsou při tom žádné bolesti. Jediným příznakem bylo, že každý den po 2 až 3 roky měl velmi řídkou stolici. Když jsem toho člověka viděl, to už byl na invalidním vozíku a zbýval mu už necelý rok života. Zeptal jsem se ho, zda pověděl svému lékaři, že po 2 až 3 roky měl řídkou stolici. Ne, neřekl jsem mu o tom. Ani lékař se na to neptal. Je to typ člověka, který si sám postavil dům, závodil na kole, byl stěhovák, urostlý svalnatý atlet. A vidíte, byl zdeptán.

Lidé by tedy měli naslouchat svému tělu, když se projevují nějaké příznaky. Jde o nenápadná znamení poplachu, předchůdce něčeho, co se později objeví. Tenkrát už je potřeba jednat. Máte-li dítě, které se několik let každou noc dvakrát probouzí, něco tu nehraje. Je třeba zkoumat.

K příspěvku týkajícímu se instinktivní terapie Guy-Claude Burgera, Jedna paní vysvětluje, že používala systému stravování, který spočíval v tom, že na stůl se dalo všechno: maso, luštěniny, ovoce ... ale všechno syrové. Jde o systém, který není nějak zvlášť závadný, v tom smyslu, že když se projeví tukové usazeniny, zvýší se zájem o syrové maso a pak se postupně vytrácí. Dochází k tomu i při vývoji vědomí. Poznali jste to na sobě. Jakmile zeštíhlíte a ubudete na váze, těžká jídla vám přestanou chutnat. Jíte jich méně a děje se to automaticky.

Nuže, chtěl jsem říci, že je potřeba denně jíst a pít syrové věci. Jíte-li ovoce, jezte ho vždy mimo jídla, zvláště čerstvé a šťavnaté ovoce, protože ve střevech kvasí. Pokud jde o ty tři fáze nemocnosti, mohu vám uvést příklad. Jednoho dne v roce 1983 za mnou přišla na návštěvu jedna mohutná paní. Nicméně byla mladá, kolem 30 let. Vážila dobrých 120 kilo. Řekla mi, že už tak vypadá 10 let a že ať děla co dělá, nezhubne. Řekl jsem jí: „Jestliže vám předepíšu bylinkovou kůru a stravovací režim, nebude to fungovat. Utratíte peníze a nebude to k ničemu.“ A dodal jsem: „Jezte syrové. Nemíchejte potravu, jezte co nejvíce nekombinovaných věcí. A protože vím, s ohledem na stádium, v němž se nacházíte, že musíte být dost hladová, každou neděli si udělejte odpočinkový den. Udělejte si den kávy, zákusků, vína a všeho, co chcete, i když vám nebude příští den z toho dobře. To nevadí. Ale ostatní dny jezte, nakolik to jde, syrové věci. A v den, kdy se vám dostaví horečka, mě přijďte navštívit. Předem mi zavolejte, během horečky, povím vám, co máte dělat.“

Pak jsem na tu osobu zapomněl. Asi po roce mi zavolala a řekla: „Co mám dělat? Od včerejška mám horečku 38/39 °, bolí mě v krku a mám zduřené uzliny.“ Odpověděl jsem jí: „To je dobré znamení, že se vám v důsledku zlepšeného stravování zvýšila vitalita a že nastoupila eliminační horečka“. Řekl jsem jí, ať jí jen pór dokud to všechno neskončí. Protože se neuměla postit, řekl jsem jí, ať si nakoupí pór, ať jej dobře uvaří, aby už v něm nezůstaly žádné vitamíny a ať nejí nic jiného, dokud všechny potíže nezmizí. A až už nebude mít horečku, může znovu začít jíst.

Udělala, co jsem jí řekl. Měla silnou motivaci, a začala jíst své pórky. Na konci toho musela mít až po krk, protože to trvalo sedm dní. Během těchto 7 dní nejedla nic než pór. Horečka trvala se zanícením krku přesně 7 dnů. Všechno to zdolala, ale po těch sedmi dnech už pozbyla 10 kg. Řekl jsem jí, aby znovu začala se svou syrovou stravou a s nedělí jako odpočinkovým dnem. Sdělila mi, že tyto nedělní výjimky už pro ni nejsou tak důležité. Mnohem méně pociťovala nedostatek stravy, měla méně tukových usazenin, méně vyměšovala a v tu chvíli jsem se mohl ujmout jejího léčení. Dostala malou angínu, která trvala 3 dny, ale byla dost těžká. Čím je věc bolestivější, tím kratší dobu trvá. V životě je tomu také tak, prožíváte-li drsnou příhodu, je to proto, že vzrostlo vaše vědomí a začíná se pročisťovat chronicita vašich vzpomínek. Ale je možné se tomu vyhnout, provedete-li pročištění napřed.

Tato osoba začala hubnout. Každý měsíc pozbyla od 5 do 7 až 8 kilo. Po každé angíně o trochu zhubnula. Během jednoho roku byla její váha normální a mohla se na chvilku přestat kontrolovat, aniž by nabírala na váze. Ale byla mladá. Neměla 50 či šedesát roků. Při takovém stáří by to trvalo tak 3 až 4 roky. Jen málo lidí je schopných tak dlouho vydržet. Je to skličující a velmi tvrdé. Bylo jí sotva 30. Čím je člověk mladší, tím spíše vyzdraví. Ale krize bývá bouřlivá. A je potřeba nalézt dobrého léčitele, který umí řešit vzniklé krize.

Na svém těle jsem vykonal spoustu pokusů. V době, kdy jsem byl ještě natolik mladý, aby si příliš neublížil, jsem prováděl třítýdenní půsty při tvrdé práci a bez pití. Ověřoval jsem si zkouškami, co jsem se od svého těla naučil. Jako v laboratoři. Teď už bych to nedělal.

Otázka: Bez pití jsi vydržel po tři týdny?

Ano, je to snadné. Je to tvrdší, než když se pije, ale při nedostatku pití se tělo mnohem více detoxikuje, protože dehydratuje krev a způsobuje, že se zrychlí lymfatický oběh. Lymfy je v těle 10 litrů, ale pouze 1 litr jí cirkuluje za 24 hodin, a to u osob, které se pohybují. U lidí sedavých, jako jsem já, cirkuluje pouze 1/3 litru. Lymfa má za úkol vyhledávat mimobuněčnou tekutinu – což je odpad tekutin buněčných, jež vypudily oxid uhličitý, kyselinu močovou, atd., aby ji odvedly do krve v žilách, která půjde na vyčistění do plic, do jater, do močového měchýře ... Ale pokud stále pijete, krevní tekutiny, které je kolem 5 litrů, zůstává stále stejné množství, tedy 5 litrů. Takže lymfa už tam nemůže dopravit své odpady. Proto ženy, které mají houbovité tkáně, mají sklon ztučňovat a když mnoho pijí, nadouvají se.

Nicméně se říká, že je potřeba pít alespoň 1,5 litru za den. Ano. Byl to slogan, zvláště když byly problémy s prodejem minerálních vod, jako tomu bylo náhodou v roce 1976.

V makrobiotice se pije nohem méně. Makrobiotik je spíše suchý, zatímco vegetarián má sklon k nadouvání. Ano. Je to tak, v makrobiotice jsou i úžasné věci.

Co jsi pověděl, mě přivedlo k jedné otázce. Četl jsem od Jasmuheenové knihu „Žít ze světla“ a řekl jsem si, že žít bez jídla, by mně nedělalo potíže, ale žít bez pití, je to možné? Tělo sestává z 80 % z vody, takže jak se může žít bez vody?

Ani já si nemyslím, že žít bez vody je možné. Minimální dávka vody je nutná. ... Nesmíme zapomínat, že Jasmuheenová žije v Austrálii, kde je neustále horké podnebí, je duchovně připravená, cvičila se od mládí, má bazén. Takže, když se postíte na sucho, vězte, že dáte-li si koupel, vstřebáte alespoň 1 litru svými póry. Kvůli tomu tedy, provádí-li se pravý očistný půst na sucho po 3 či 4 dny, jak se dělává, člověk se ani nekoupe ani nesprchuje, jinak by takový půst byl k ničemu. Navíc Jasmuheenová denně mnoho hodin medituje, takže se vyživuje na té úrovni. Ale zůstat naprosto bez vody, myslím že není možné.

Víte, jsou ještě jiné věci, které nám unikají. V některých věcech si připadám jak v pravěku. V době kamenné. Každopádně jako z doby kamenné si připadám kvůli některým věcem, které nechápu. Ve svém výzkumu s malými přístroji a vodou, jsem jak barman: podávám pití a to je vše. Vysvětlím, jak jsem se k tomu dostal, ale nemohu všechny tyto věci opravdu vysvětlit vědecky, nejsem schopný je pochopit. Vyzkoušel jsem na sobě tento systém detoxikace a dal jsem ho k použití tisícům osob. Funguje dobře, dokonce i v nevyléčitelných případech, kde nezasahuje karma. Pokud jste mi porozuměli, je to dobře. Takže při příští drobné krizi, angíně či něčem jiném, si dejte na 2 dny pórkovou dietu, pijte diamantovou vodu, chcete-li použijte echinaceu (třapatka) nebo arniku či věci, které vám pomáhají a nechejte pracovat vaše tělo.

Víte co je atom? Je v něm jádro a jsou v něm satelity, které obíhají kolem jádra a mezi tím je volný prostor. Tomuto volnému prostoru bychom mohli říkat Bůh. Tam je totiž Bůh přítomen. Kdyby se vzalo to, co je nehybné, ze třiceti pater (nevím, zda to,co vám říkám, je pravda, ale četl jsem to v jednom časopise) a přilepily by se všechny ty částice jedna na druhou tak, aby mezi nimi nebyl žádný volný prostor, měly by zhruba rozměr jedné broskve, která by však vážila mnoho miliónů tun, protože by v ní byla všechna hmota těchto částic. To vlastně znamená, že všechno je prázdné. Tedy i naše tělo je z 95 % či 98 % z prázdna a to prázdno je inteligentní. Nuže, poslechne-li člověk toto prázdno, které je plné, automaticky se člověk ubírá k lepšímu.

To je to, co se snažím pochopit. Moje tělo dělá vřídky nebo prodělává revmatickou krizi, já naslouchám, nechám ho pracovat a nepřetěžuji ho. Je to jako byste měli unavené dělníky a dali jim navíc držet půst. Ostatně, je dobře nechat dělníky odpočinout jeden den v týdnu, jako my máme neděli. V Africe existuje řada kmenů, který jeden den v týdnu se postí, protože vědí, že je to důležité. Představte si člověka, který ke snídaní v 8 spořádá dva až tři obložené chlebíčky s máslem. Ani v poledne by to ještě neměl stráveno a mezitím už si dal znovu kolem 11. něco drobného. Na oběd si dá obilniny a maso. V 5 hodin si dá svačinku, protože má údajně prázdný žaludek. Je to falešný hlad. Spíše zvyk, tak jako někomu chybí tabák, on musí něco sníst. Játra a slinivka dostanou další přísun. Večer znovu pojí těstoviny, což znamená, že bude trávit až do půlnoci a tak zažívací systém si odpočine snad tak 5 hodin za den, což je málo.

Takže, podle vitality jednotlivého člověka, jednoho krásného dne organismus vypoví. Než opravdu vypoví, provádí pokusy, s angínami či jinak. A když se říká, že se jedná o epidemii, je to globální pokus o pročistění lidských bytostí v jejich poměru k hvězdám. Znám jen velmi málo z astrologie, ale např. tuberkulóza se objevila v době, kdy zde byla určitá planeta, která svým zářením ovlivňovala sluneční systém. Když se vzdálila, ubylo případů tuberkulózy. Jde o normální systémy kosmické očisty. Planety jsou jako atomy většího těla.

Otázka: Do jaké kategorie lze zařadit auto-imunní nemoci?

Je to tehdy, když osoba pozbude schopnost očistit své tělo. Jde o náramnou slabost, kdy dotyčný už nemá sílu. Viděl jsem v takovém případě, že diamantová voda velmi pomohla nabýt sílu na této úrovni. To je vše, co k tomu mohu říci. Více nevím.

Otázka k naklíčeným zrnům.

Naklíčená zrna jsou vzklíčené obiloviny. Je pravda, že začnou-li luštěniny klíčit, jako by se v malém klíčku podnítily hormony a životnost. Je tedy bohatý na rostlinné hormony. Ale je pravda, že v tu chvíli klíček je luštěnina, už není obilninou. Můžeš si jich vzít, jak se cítíš, neexistují opravdu pravidla.

Tolik další přeložená část do našeho českého jazyka ku prospěchu všem s láskou.

Adresa tohoto českého webu:

http://diamantovavoda.agartha.cz

voda

Na těchto stránkách je vysvětleno vše, co se nám zatím podařilo získat a přeložit. Pro další hlubší otázky, na něž skutečně nenaleznete odpověď na těchto stránkách, kontaktujte přímo paní, zastupující tvůrce Diamantové vody - Joëla Ducatillona:
Fax: +32 2 646 0658
e-mail : isabelle2004@free.fr